Kraniosakrální terapie


zdravi0.jpg

Kraniosakrální terapie je metoda ovlivňující psychický i fyzický stav člověka, při níž se odstraňují blokády, které brání pravidelným pohybům části těla v jejich rytmu.

Tento rytmus je základním rytmem člověka (jako srdeční a dechový) a velmi působí na naši psychickou i fyzickou kondici.

V Nebíčku s terapeutkou s tříletým výcvikem a mezinárodním certifikátem Švýcarského institutu craniosakrální biodynamiky.

 

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost ) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř našeho fyziologického systému. Této hybné síle se přezdívá „primární dýchání" a její stav ovlivňuje naše pohybové funkce, myšlení i emoce.

V kraniosakrální terapii je pozornost věnována rozpouštění blokád uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.


Kraniosakrální terapie nabízí také somato-emocionální uvolnění a tím osvobození se od následků minulých zranění a

cranio3.jpg

negativních zkušeností, které vznikají v důsledku přetížení, úrazu nebo silného emočního vypětí.
Během ošetření se v kraniosakrální terapii používá doteku rukou pro vnímání kraniosakrálního rytmu a jemnými technikami se podpoří jeho harmonické plynutí a celkové uvolnění těla i mysli.

Provádí se na lehátku v pohodlném oblečení

Kraniosakrální terapie - velmi jemná metoda je účinná, máte-li:

Dále při

cranio1.jpg

Při ošetření kraniosakrální terapií zůstává klient na lehátku oblečený, ošetřující pracuje kontaktem a lehkým tlakem.

Samotné ošetření trvá cca 60-80 min. Součástí ošetření je i konzultace potřeb a pocitů klienta nebo podobná poradenská činnost, takže se celková doba setkání obvykle činí cca 90 min.

Pro účinější a hlouběji pronikající terapii se doporučuje série 6-10 ošetření v asi týdenních intervalech


Článek o kraniosakrální terapii

clanek-ikonka.pngDozvíte se základní informace o kraniosakrální terapii podané tak, aby jim rozuměl i člověk, který se s kraniosakrální terapií setkává poprvé na stránkách Nebíčko. Publikováno v časopise Překvapení, říjen 2008, stáhnout v PDF

 


Objednávka na kraniosakrální terapii:

Kontaktní údaje - e-mail (telefon, abychom vás mohli kontaktovat v případě, že selže emailová komunikace), jméno a příjmení, Předběžný čas objednání ( ráno, dopoledne, odpoledne )

(např. josef.novak@seznam.cz)Objednat se lze i na e-mailu:info@nebicko.net Těšíme se na Vás